tuma_queen_honey_header

Hakkımızda

Arıcılık ağının genişletilmesi için Aralık 2017’de, 6 ilin Arı Yetiştiricileri Birlikleri  ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ile Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin hissedar olduğu; günümüzde toplam 12.000’den fazla arı yetiştiricisi üyesi olan Balmer şirketi; Avrupa Birliği  ve T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği  ve Arıcılık Araştırma Enstitüsü’nün (AAE) faydalanıcısı olduğu,  yaklaşık 10 milyon euroluk bütçe ile 2008 yılında gerçekleştirilen “Arım, Balım, Peteğim” projesinin hedeflerine ulaşmasını sağlayan modern bir işleme, paketleme, pazarlama ve danışmanlık işletmesi olarak kurulmuştur. 

Balmer şirketinin proje ortağı, ilgili ürünlerin ihracatta satış ve pazarlamasından sorumlu ve misyonu son tüketiciye yüksek kaliteli gıdayı ulaştırmak olan Tüma Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi; 1995 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Gıda sektöründe geçmişten gelen güçlü deneyim ve başarılarını bu proje ile daha da yükseklere çıkarmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda 2019 yılında çalışmalarına başlanan ‘‘Queen Honey’’ markasını kurmuştur.

Dünyada bal ihracatı denince akla gelen ve 2. sırada olan ülkemizde; Projenin yer aldığı Ordu ilimiz Türkiye bal üretiminin %40’ını tek başına sağlamakta ve burada üretilen bal dünyanın 40’tan fazla ülkesine ihraç edilmektedir. Bal çeşitlerimiz Türkiye’nin; Hakkari, Şırnak, Van, Muş, Erzurum, Erzincan, Sivas, Ağrı, Tokat, Amasya, Rize, Kastamonu, Sinop, Mersin, Antalya, Marmaris illerinden elde edilmektedir. 3000 m2 alana sahip ve 9000 ton/yıl kapasiteli arıcılık ürünü işlenmesini sağlayan entegre bir tesis olan Balmer A.Ş. bünyesinde son teknoloji kullanılarak toplanmakta ve işleme alınmaktadır. Paketleme aşamasına tamamı bilgisayar sistemi üzerinden, insan hatasından bağımsız, PLC Otomasyon sistemleri ile gerçekleştirilmekte olup ayrıca 4 Ana Laboratuvar biriminde (Enstrümental Analiz Laboratuvar Birimi, Fiziksel ve Analitik Kimya Laboratuvar Birimi, AR-GE Laboratuvar Birimi, Numune Kabul ve Raporlama Birimi) ürün analizleri ve ürün gelişimi için sürekli çalışmalar yapılmaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda “Çiçek Balı”, “Çam Balı” ve “Kestane Balı” ürünlerinde süzme bal, petekli bal, karakovan balı paketleme ve üretim hizmetleri verilmektedir. Petekli ballar; kesilmiş petekli bal, bütün petekli bal, karakovan balı olarak paketlenmekte ve üretilmektedir.

urun-gorsel-02
anasayfa-nesne-3
anasayfa-nesne-5
demo-attachment-327-Mask-Group-5
demo-attachment-325-Group-7573

Bal Çeşitlerimiz

Ürünlerimiz aşağıdaki ambalaj çeşitlerinde paketlenebilmekte ve üretilebilmekte; nihai tüketicimizin sofralarında yer almaktadır.

Kavanoz

Piknik

Tüp

Teneke

Varil

Kalite Politikamız

İnsan sağlığından ödün vermeden, sağlıklı ve hijyenik koşullarda işleme ve paketleme yapılmaktadır. Gıda güvenliğini etkileyebilecek fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik her türlü tehlike tanımlanarak, kontrol altına alınmaktadır.

Hammadde temininden, mamül ürüne kadar her aşamada gerekli tüm kontroller yapılarak ürün güvenliği sağlanmaktadır. İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisimizde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 22000 Gıda Güvenliği Kalite Sistemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Kaynağımız

Ülkemizin en iyi arıcıları bize ballarını gönderiyor ve ardından biz onu Queen Honey ile buluşturup sizlere sunuyoruz.

En Saf Halini Koruyoruz

Balı şişelere aktarmak için çok az ısıtıp, şişelere aktarıyoruz.

Süzüyoruz! Ayrıştırmıyoruz

Balın saf halini korumak için süzüyoruz. Süzme işleminde sadece balmumunu alıyoruz.

Test

Balımızı antibiyotik, böcek ilacı ve herbisitler için numuneler alarak test ederiz.

Ürünlerimize Değer Katıyoruz...

anasayfa-nesne-3
urun-gorsel-03
anasayfa-nesne-5
demo-attachment-327-Mask-Group-5

Vizyon

Anadolu’nun eşsiz ve lezzetli balını dünyada tüm ülke sofralarına ulaştırmak

Misyon

Anadolu’nun zengin tabiatından beslenen arılarımızın lezzetli ballarını doğal hallerini muhafaza ederek, değerli tüketicilerimize ulaştırmak.

anasayfa-nesne-3
anasayfa-nesne-4
demo-attachment-327-Mask-Group-5
demo-attachment-325-Group-7573
urun-gorsel-01
Shopping Basket