Videolar

Tanıtım Filmimiz

Ordu ili bünyesinde Arım Balım Peteğim- Devlet Millet el ele projesi kapsamında entegre bir tesis olarak kurulan Balmer A.Ş.; PLC otomasyon sistemleri, mükemmel laboratuvarları, modern bilgisayar sistemleri ile donatılmış yıllık 12 bin ton bal işleme kapasitesine sahiptir.

Dünyanın en büyük çiçek flora çeşitliliğine ve ikinci bal üretim potansiyeline sahip olan güzel Türkiye`mizde arıcılık, gezici arıcılar tarafından yapılmakta ve Türkiye`deki bal üretiminin %40’ı Ordu iline bağlı arıcılık kooperatifinin 3500`ü aşan üyeleri tarafından tüm Türkiye coğrafyasında faaliyetlerini sürdüren gezici arıcılar tarafından üretilmektedir.

Karakovan Balı

Karakovan balı Türkiye’ye has bir bal çeşidi olup dededen toruna geçen bir mirastır. Karakovan balı özel ağaç kovanlarda arıların üretim süreçlerine hiçbir müdahale yapılmadan, elde edilen bir bal çeşitidir. Her şeyi arı tarafından üretilen %100 Naturel Karakovan balı hiçbir kimyasal madde içermemektedir. Türkiye’nin Ağrı ve Erzurum bölgelerinin yüksek dağlarında bulunan çiçek florasından beslenen arıların yapmış olduğu karakovanlar petekleri ile yenilebilmektedir. İnsan bedeni için oldukça sağlıklı bir bal olan Karakovan Anadolu’nun özel bir balıdır.

Doğal Kestane Balı

İnsanların haşlanmış, kavrulmuş farklı nefis tarifleri ile herkesin beğenisini toplayan kestane arılar içinde vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Yaz mevsiminin ilk dönemlerinde çiçeklenmeye başlayan kestane, mis kokusu ile arıların vazgeçilmezidir. Kestane ormanlarının yoğun olduğu Karadeniz Bölgesi’nde üretilmektedir. Queen Honey Kestane balları Sinop bölgesinin işini seven özverili arıcıları tarafından üretilmektedir. Kestane ormanlarından toplanan nektar dolayısıyla balın rengi koyu kahverengidir. Bu renk çeşidi ile diğer ballardan ayrılmaktadır. Kestane balı üretim olarak az üretilebilen fakat kolay taklit edilebilen bir bal çeşididir. Koyu renk ve özel aroma sağlaması için içeriğine boyar madde ve aroma verici kimyasallar koyulabilmektedir. Taklitlerinden sakınmak için analizi yapılan ve tüketiciye son teknoloji kullanılarak ulaştırılan  Queen Honey Kestane ballarımızı almanızı öneriyoruz.

Hammadde temininden, mamül ürüne kadar her aşamada gerekli tüm kontroller yapılarak ürün güvenliği sağlanmaktadır. İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisimizde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 22000 Gıda Güvenliği Kalite Sistemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Ham Petek Balı

Erzurum’un Horosan bölgesi ve Erzincan’ın Çayırlı bölgesinden toplanan petek ballarda hiçbir katkı maddesi yoktur. Balmumu üzerine arının kendi örmüş ve sırlamış olduğu balların kesilerek paketlenmesi sonucunda tüketiciye sunulmaktadır.

Arılar, ballarını kovanlardaki peteklere doldururken eşsiz bir performans sergilerler. İşçi arılar, ince bir işçilik ve diğer arıların iş birliğiyle çiçeklerden aldıkları nektarı peteklere adeta bir fabrika disiplini ile aktarırlar. Bu aktarım sırasında, bazı petekler ekstra dolu ya da eksik kalabildiğinden, Queen Honey Balımızın gramajları bu olasılığa en uygun şekilde belirlenmiştir.

Hammadde temininden, mamül ürüne kadar her aşamada gerekli tüm kontroller yapılarak ürün güvenliği sağlanmaktadır. İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisimizde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 22000 Gıda Güvenliği Kalite Sistemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Doğal Çiçek Balı

Queen Honey Doğal Çiçek balımız arıların bin bir çeşit bitkilerden topladıkları nektarı kendi vücutlarında salgıladıkları enzimler ile işlemesi sonucu üretilir. Bala aromasını ve lezzetini veren eşsiz bitkilerle, yüksek dağların şifalı bitkileriyle harmanlaşan bal arı sevgisine mazhar olan üreticilerimiz tarafından sağılmaktadır.

Sizin için özenle seçilen Queen Doğal Çiçek Balımız, Dünya’ da en fazla çiçek çeşidine sahip güzel Anadolu’muzun Muş’un Bulanım ilçesi ve Erzurum’un Karayazı bölgelerinin yüksek dağlarındaki en kaliteli çiçeklerden, el değmeden ve hiçbir kimyasal katkı maddesi eklenmeden sofralarınıza kadar gelmektedir.

Tuma Gıda; güvenilir, akredite bir dolum tesisi olan Balmer A.Ş. bünyesinde hijyenik ve temiz bir şekilde paketlenen Queen Honey Doğal Çiçek Ballarını, sofralarınızda gönül rahatlığı ile tüketebilmeniz için titizlikle, sizler için hazırlamıştır.

Doğal çiçek ballarımız 850 gr, 460 gr ve 225 gr olmak üzere ihtiyaca uygun olacak şekilde hizmetinize sunulmuştur.

Kalite Politikamız

İnsan sağlığından ödün vermeden, sağlıklı ve hijyenik koşullarda işleme ve paketleme yapılmaktadır. Gıda güvenliğini etkileyebilecek fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik her türlü tehlike tanımlanarak, kontrol altına alınmaktadır.

Hammadde temininden, mamül ürüne kadar her aşamada gerekli tüm kontroller yapılarak ürün güvenliği sağlanmaktadır. İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisimizde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 22000 Gıda Güvenliği Kalite Sistemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Kaynağımız

Ülkemizin en iyi arıcıları bize ballarını gönderiyor ve ardından biz onu Queen Honey ile buluşturup sizlere sunuyoruz.

En Saf Halini Koruyoruz

Balı şişelere aktarmak için çok az ısıtıp, şişelere aktarıyoruz.

Süzüyoruz! Ayrıştırmıyoruz

Balın saf halini korumak için süzüyoruz. Süzme işleminde sadece balmumunu alıyoruz.

Test

Balımızı antibiyotik, böcek ilacı ve herbisitler için numuneler alarak test ederiz.

Ürünlerimize Değer Katıyoruz...

Shopping Basket